Ul. Stefana Czarnieckiego 13
53-650 Wrocław

71 740 50 04
kontakt@biuroksiegowe.wroclaw.pl

Pn - Pt 8.00 - 16.00
Weekend nieczynne

Analizy finansowe

Analizy finansowe = Outsourcing kompetencji Dyrektora Finansowego

Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw, które nie zatrudniają dyrektora finansowego, jednak widzą potrzebę wsparcia doradcy/eksperta w procesie wzrostu, w identyfikacji szans, zagrożeń, oraz znalezienia oszczędności

Najczęściej przedmiotem naszych usług pozostają:

  • sporządzanie raportów / zestawień na potrzeby zarządu oraz sprawozdań finansowych,
  • kompleksowa analiza działalności – przeprowadzenie niezależnego audytu finansowego i sporządzenie raportu nt. kondycji finansowej przedsiębiorstwa
  • doradztwo przy zakładaniu i organizacji działów finansowo – księgowych,
  • analizę rentowności projektów, produkcji, współpracy z kontrahentem
  • analizę wykonania budżetu i rozliczenie odchyleń,
  • nadzór nad przepływami pieniężnymi i ich planowanie
  • opracowywanie sposobów na optymalizowanie kosztów działalności,
  • inne zestawienia, analizy raporty zgodnie z zamówieniem Klienta

Czym jest analiza finansowa firmy?

Analiza finansowa firmy to dokładny i wielowymiarowy proces kontroli finansów. Pozwala określić efektywność i rentowność firmy jako całości, ale też poszczególnych jej działów lub pojedynczych projektów. Tego typu analizy powinny być wykonywane regularnie, bo na ich podstawie można podejmować trafniejsze decyzje biznesowe na wszystkich płaszczyznach działalności.

Wykupując usługę analiz finansowych, możesz oczekiwać obsługi w zakresie przypominającym kompetencje dyrektora finansowego. W ramach wsparcia podpowiadamy, jak zorganizować dział finansowy w przedsiębiorstwie. Przygotujemy dla Ciebie wszystkie niezbędne raporty i zestawienia i przygotujemy oraz zweryfikujemy budżet.

Analiza finansowa przedsiębiorstwa – dlaczego warto ją przeprowadzić?

Dobry przedsiębiorca wie, że finanse są podstawą rozwoju firmy. Powinny zawsze być pod kontrolą, a dokumentacja prowadzona musi być nienagannie. Samo posiadanie dokumentacji księgowej to nie wszystko. Trzeba jeszcze potrafić ją czytać, analizować i interpretować, aby na jej podstawie podejmować trafne, korzystne dla firmy decyzje.

Korzystając ze wsparcia, otrzymasz pomoc w odpowiedniej interpretacji danych. Nasi eksperci doradzą, jakie działania w dalszej kolejności powinieneś podjąć. Pomogą też zidentyfikować pojawiające się problemy w zakresie finansów i pod tym kątem zoptymalizować pracę firmy. Analiza finansowa przedsiębiorstwa może więc wpłynąć na wszystkie struktury organizacji.

Audyt finansowy Wrocław – ocena stanu finansów firmy

Wybranie odpowiednich ekspertów finansowych nie jest łatwe. Muszą oni mieć nie tylko wiedzę, ale też doświadczenie, najlepiej dotyczące branży, w której działasz. Znajomość aktualnych przepisów i realiów będzie bowiem kluczowa przy doradztwie, gdy zakończony zostanie audyt finansowy. Wrocław, czy inne duże miasto, daje możliwości wyboru, dlatego pójdź na kilka spotkań, porównaj oferty i kwalifikacje.

W ramach usługi możliwe jest również nadzorowanie i planowanie przepływów pieniężnych. Takie działanie pozwoli Ci na rozłożenie niektórych płatności w czasie i zoptymalizowanie płynności finansowej bez zalegania kontrahentom.

Szczegółowe sprawozdanie finansowe Wrocław

W ramach kompleksowej usługi możesz spodziewać się wielowymiarowego przyjrzenia się wszystkim aspektom finansowej działalności. Nasi eksperci mają kompetencje, dzięki którym pomogą ocenić stan finansów firmy i na każdą okazję przygotują odpowiednie sprawozdanie finansowe. Wrocław to nie jedyne miasto, z którego firmy obsługujemy. Skontaktuj się z nami, by nawiązać współpracę.