Ul. Stefana Czarnieckiego 13
53-650 Wrocław

71 740 50 04
kontakt@biuroksiegowe.wroclaw.pl

Pn - Pt 8.00 - 16.00
Weekend nieczynne

Zapytaj eksperta

czy nota księgowa w której otrzymaliśmy karę może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?

Pytanie nadesłane przez: Gość

Opublikowano: 02 stycznia 2017

„witam. czy nota księgowa w której otrzymaliśmy karę może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?”

 

dzień dobry. W większości przypadków kara umowna nie będzie stanowiła KUP.

jeżeli kara dotyczy nienależytego wykonania umowy, to zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, nie będzie podlegać zaliczeniu w koszty uzyskania przychodów. pozdrawiamy!